View Calendar
2019-09-14 - 2019-09-15 Bütün gün
Ceyda Ocanoğlu
Phone: 0538 880 60 53

DÖRDÜNCÜ AŞAMA: NEİ GONG / Yaşamsal Enerjinin Geliştirilmesi / İstanbul Eğitmen: Ufuk Çakmakçı

Cem Şen Eğitimleri’nde, 1. Aşamada fiziksel yapısı güçlenen, 2. aşamada STRES etkeninden arınıp, kısıtlandırıcı farkındalığının kontrolünü kazanan, 3. Aşamada ise beden ve zihin uyumunu kazanmaya başlayan öğrenci, 4. Aşama ile birlikte nefesin gizli kullanımlarını öğrenerek yaşamsal enerjiyi artırmakta ve geliştirmektedir. Bu aşamada gevşemiş ve odaklanma becerisini geliştirmiş öğrenci, keskin farkındalığını nefesi ile birleştirerek, ateşle arındırılmış ve gevşemiş bir bedende “içsel simya” dönüşümü için gerekli olan enerji tepkimesini başlatmaktadır.

Cem Şen eğitimlerinin tamamı, birbirinin üzerinde yükselmekte ve 4. Aşama ile birlikte, kazanılan tüm beceriler aynı anda enerjinin artırılıp geliştirilmesi için kullanılmaktadır. Bu aşamada bedende geliştirilen ateş, enerjiyi artırmakta ve bedenin ana enerji depolarını doldurmaktadır. Ana enerji depoları gerekli olan yaşamsal enerji ile dolduğunda artan enerji “bilincin” güçlenmesi için kullanılmaktadır. Bilincin güçlenmesi ise varlığımızın en ileri seviye yeteneklerini ve potansiyellerini barındıran 3. Hazinemizin kullanılmasını sağlamaktadır. Bilincin kullanıma hazır hale gelmesi ise önümüzde sınırsız potansiyellerin açılması anlamına gelmektedir.

Bu aşama ile birlikte öğrenci, normal beden ve zihin sınırlarının ötesinde hareket etmeye, bedenin ve zihnin uykuda olan alanlarını uyandırmaya başlamaktadır.