Önemli not: Cem Şen Eğitimleri bu takvimde belirtilen tarihleri istediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Bu tip değişikliklerde oluşabilecek seyahat planlarındaki gerekli değişiklik gibi maliyet ve mesuliyetler, katılımcılara aittir.

Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

BİRİNCİ AŞAMA : Yİ   JİN   JİNG /Kas ve Tendon Egzersizi

 Eğitmen: Cem Şen

Kas ve Tendon Egzersizi, Zen Budizm’in kurucusu Bodhidharma tarafından yaratılmış olan efsanevi bir çalışmadır. Günümüzde aynı isimle bilinen pek çok farklı çalışma bulunmakla birlikte, özgün çalışma Da Mo Pai ya da Bodhidharma Okulu olarak bilinen okulun temel öğretisidir.

Nirvana’ya ulaşmış bir bilge olan Bodhidharma bu çalışmayı, rahiplerin beden ve akıl sağlıklarını mükemmelleştirmeleri için geliştirmiştir. Bedeni mükemmel sağlık ve enerji durumuna ulaştırmak için Çin tarihi boyunca geliştirilmiş en etkili birkaç egzersizden bir tanesi olarak kabul edilen Kas ve Tendon Egzersizi aynı zamanda, ruhsal yolda ilerlerken yapılan hataların sonucunda bedende ve zihinde oluşan sorunları da temizleme becerisiyle ünlüdür.

Uygulaması 15 dakika kadar süren, kasların ve tendonların kullanımını gerektiren son derece zevkli ve dinamik bir çalışmadır. Çalışma ilk 100 günde maksimum etkilerini göstermesine karşın genellikle eğitimler sırasında da sık sık ilginç iyileşmelerle karşılaşılmaktadır. Çalışma, Lungmen Pai’nin (Ejderha Kapısı Ekolü) günümüzdeki büyük ustası Wang Liping tarafından, bedeni zehirlerden arındırmayı başaran tek egzersiz olarak adlandırılmıştır. Günümüzde içinde yaşadığımız hava kirliliği, ister istemez tükettiğimiz zehirli atık taşıyan besinler, giysilerimizden günlük hayatta kullandığımız çeşitli materyallerin, hatta temizlik ürünlerimizin bile taşıdığı kanserojen maddeleri ve bu maddelerin yüzlercesinin bedenimizde birikinti yaptığını düşündüğümüzde günümüzde bu tür bir çalışmanın önemi geçmişte olduğundan çok daha büyüktür. Böbreklerimizi güçlendirecek özel bir nefes tekniği, enerjiyi üretmemizi sağlayacak zihinsel bir teknik ve 12 fiziksel hareket öğreneceğimiz bu çalışma, bedenin zehirlerinden arınmasını sağlayacak doğal bir detoks sürecini başlatmakta ve bu süreci sürekli hale getirmektedir.

Yi Jin Jing çalışan öğrencilerin ortak gözlemi günlük enerjilerinin sürekli olarak artması ve bedenlerindeki sağlık sorunlarının kısa bir sürede gözle görülür şekilde iyileşmeye başlamasıdır. Yi Jin Jing’in faydaları yalnızca bunlarla sınırlı kalmamakta, aynı zamanda modern hayata bağlı duruş bozukluklarının ortadan kalkmasına da yardımcı olmaktadır. Kadın ya da erkek olsun tüm uygulayıcıların büyük fayda sağlayacakları bu dönüştürücü çalışma 1600 yıldır pek çok insana büyük faydalar sağlamış ve her yeni kuşakta sağladığı olumlu etkiler sebebiyle ününü artırmıştır. Bodhidharma Okulu’nun, aileye kabul edilen bir üyesi ve okulun büyük ustası tarafından özel eğitilme hakkını kazanmış bir öğretmen olan Cem Şen, başarılı bir şekilde devam etmekte olan 1600 yıllık geleneğe uygun olarak, Eğitim Sistemi’nin 1. Aşamasını Yi Jin Jing Eğitimi’ne adamıştır. Cem Şen Eiğitimleri’nin 4. Aşamasında ise Yi Jin Jing’in en gizli olan ve dışarıya kapalı olarak Şaolin Tapınağı’nda çalışılan sistemini öğretmektedir.

Bu kadim çalışma yardımıyla, sağlık, enerji, güç ve mutluluk yolculuğunun ilk hedefine sizler de ulaşabilirsiniz.